شما اینجا هستید: Homeاخباربرنامه ریزی زمانی برای عبور از آرزوی بازگشت به گذشته

برنامه ریزی زمانی برای عبور از آرزوی بازگشت به گذشته

به گزارش روابط عمومی منطقه آزاد اروند، اسماعیل زمانی مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره در روز گرامیداشت صنعت و معدن گفت: توسعه جغرافیایی و شروع تجارت و بازرگانی محلی ، مقدمه ای برای توسعه کلان اقتصادی منطقه است و سازمان در ابتدای این هدف با برنامه ریزی اعضای محترم هیئت مدیره توانست با دو هدف کوتاه مدت توسعه جغرافیایی اروند و ایجاد بازار های کالای همراه مسافر، مسیر برنامه ریزی شده ای را طی نماید.اسماعیل زمانی در مراسم تجلیل از صنعتگران نمونه در روز صنعت و معدن افزود: صادرات محوری، تجارت منطقه ای در خاور میانه و خاور دور، صنعت و بازرگانی فرا منطقه ای از جمله اهداف اقتصادی ما در بخش کلان است و در این مسیر قدم هایی هم برداشته شد.
وی در ادامه گفت: ایده اتصال راه آهن بندر امام خمینی – شلمچه – بصره به راه آهن عراق تا آینده ای نزدیک در حال تحقق است و این امر مسیر اتصال به کشورهای مدیترانه ای را برای ما فراهم می کند تا به عنوان مهم ترین کریدور محور بازرگانی منطقه باشیم.
مدیر عامل سازمان به حمایتهای دولت از برنامه های اقتصادی منطقه اشاره کرد و گفت: اختصاص ۵۰۰ میلیون دلار از صندوق توسعه ملی به بخش خصوصی برای توسعه صنایع و افزایش سرمایه گذاری منطقه آزاد اروند و همچنین یک میلیارد دلار برای توسعه زیرساختهای اقتصادی از سوی دولت اقداماتی ست که در حمایت از برنامه های اقتصادی منطقه در حال پیگیری می باشد.
وی همچنین در خصوص برنامه های میان مدت و دراز مدت سازمان برای توسعه به ویژه در بخش نفت و انرژی بیان کرد: در حال حاضر در حال شناسایی منطقه نفتی مشترک با کشور عراق در اروند رود هستیم و چنانچه عملیات شناسایی و اکتشاف به پایان رسید شاهد تولد حوزه نفتی جدیدی به نام اروند خواهیم بود و این البته همت ، وحدت، یاری و یکپارچگی ملی و عزم و اراده راسخ را می طلبد .
بندر سازی در دهانه اروند رود در خلیج فارس بنام بندر اقیانوسی اروند که مسیری متصل به بندر امام خمینی خواهد بود از جمله برنامه های بلند مدت ما در توسعه خواهد بود.
وی در پایان خاطر نشان کرد: ما در این راه با سرمایه گذاران خارجی و داخلی در حال مذاکره و رایزنی هستیم. سرمایه گذاران خارجی در انتظار قطعی شدن مذاکرات هسته ای دولت هستند اما سرمایه گذاران داخلی از قبیل هلدینگ پترو فرهنگ و خلیج فارس، بنیاد مستضعفان و جانبازان، ستاد اجرای فرمان امام آماده سرمایه گذاری در اروند هستند و ما با استراتژی تولید برای صادرات، در راه توسعه و رشد اقتصادی منطقه گام های خود را پایدار خواهیم کرد.