شما اینجا هستید: Homeاخباربهره برداری از فازهای 5 و 6 نیروگاه سیکل ترکیبی صبا با حضور معاون اقتصادی و سرمایه گذاری دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد کشور

بهره برداری از فازهای 5 و 6 نیروگاه سیکل ترکیبی صبا با حضور معاون اقتصادی و سرمایه گذاری دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد کشور

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد اروند، سید علی موسوی معاون اقتصادی و سرمایه گذاری گفت: افتتاح نمایشگاه عرضه مستقیم خودروی وارداتی و بهره برداری از فازهای 5 و 6 نیروگاه سیکل ترکیبی صبا از تازه ترین دستاوردها و فعالیتهای سرمایه گذاری منطقه آزاد اروند می باشد که با حضور معاون اقتصادی و سرمایه گذاری دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد کشور و مدیر عامل سازمان صورت گرفت.

 
معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان در خصوص دو پروژه اخیر اضافه کرد: نظر به افزایش تقاضای خرید خودرو پلاک اروند در سطح استان به ویژه آبادان، خرمشهر و مرکز استان، ایجاد نمایشگاه و مرکز خرید خودرو در منطقه به منظور دسترسی آسان، سریع، دست اول و بهینه شهروندان اروندی به کالای مورد نظر بسیار ضروری بود. در این راستا و پس از اقدامات اولیه، نمایشگاهی در سالن مسافری اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر راه اندازی و آغاز بکار کرد.


وی در خصوص مزایای خرید خودرو توسط شهروندان هم استانی منطقه آزاد اروند گفت: با خرید هر خودروی پلاک منطقه توسط اشخاص مختلف، عوارضی به حساب سازمان منطقه آزاد اروند منظور می شود که این عوارض مختص این منطقه ست و در حوزه های مختلف عمرانی، سرمایه گذاری، تجاری و فرهنگی اجتماعی ویژه منطقه بکار گرفته می شود .


سید علی موسوی در بخش دیگری از گفته های خود از بهره برداری از فازهای 5 و 6 نیروگاه سیکل ترکیبی صبا در شهرک صنعتی خرمشهر خبر داد و گفت: با افزوده شدن این دو فاز ظرفیت نیروگاه از 600 مگا وات به 980 مگا وات افزایش یافت.


وی در این خصوص ادامه داد: میزان سرمایه بکار گرفته شده برای ساخت این نیروگاه 108 میلیون یورو می باشد که از اواخر سال گذشته فعالیت خود را آغاز نمود و امروز نیز شاهد به بهره برداری رسیدن فاز های 5 و 6 آن هستیم.