شما اینجا هستید: Homeاخبارنشست خبری معاون اقتصادی و سرمایه گذاری دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور در سازمان منطقه آزاد اروند

نشست خبری معاون اقتصادی و سرمایه گذاری دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور در سازمان منطقه آزاد اروند

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد اروند، کشور و سید علی موسوی معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان، با محوریت فعالیت اقتصادی و سرمایه گذاری در اروند با حضور رسانه های ملی، استانی و محلی در سالن همایش سازمان منطقه آزاد اروند برگزار گردید.


معاون اقتصادی و سرمایه گذاری دبیرخانه در این نشست خبری ضمن پاسخ به سوالات خبرنگاران در خصوص فعالیتهای انجام شده و در حال اجرای این سازمان، اصحاب رسانه را به پرداختن به نگرش و نگاه ملی و فراملی به فلسفه وجودی و فعالیتهای مناطق آزاد کشور به ویژه منطقه آزاد اروند دعوت نمود.


وی در این خصوص گفت: تلاش و هدف از توسعه منطقه ای همچون اروند علاوه بر رسیدن به سطح کیفی و کمی مطلوب در رشد و توسعه اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی محلی ، توسعه سرزمین اصلی با عنایت و همیاری مناطق آزاد نیز در برنامه ها و اهداف ما می باشد و این البته وظیفه سنگینی است.


حذف بورکراسی اداری و کوتاه کردن فرآیند عملیات اجرایی و رسیدن به حد مطلوب مورد برنامه ریزی شده از چارچوبهای فعالیت در مناطق آزاد است.
از طرفی قرار گرفتن منطقه آزاد اروند در منطقه ای محروم وظیفه سازمان اداره کننده این منطقه را سنگین تر و پر حجم تر می کند و ما در تلاشیم با حذف جریانات و موانع پیش روی فضای کسب و کار در این منطقه، زمینه را برای نجات بخش آسیب دیده سرزمین اصلی نیز فراهم می کنیم.


معز الدین در ادامه اشاره کرد: استفاده از نخبگان، دانشگاهیان و کارشناسان متخصص و کار آشنا برای توسعه و آبادانی این منطقه حیاتی می باشد.
وی در خصوص برنامه های تعریف شده در حوزه اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: برای مناطق آزاد کشور نیز روش ها و برنامه های کاربردی طراحی شده است و در این برنامه ها به جهانی شدن حوزه فعالیت مناطق آزاد برای توسعه صادرات و تولیدات محلی با استفاده از فناوریها و تکنولوژی نوین روز توجه ویژه ای شده است.


وی در پاسخ به سوالی در خصوص اقدامات مناطق آزاد در سال فرهنگ و اقتصاد چگونه می باشد پاسخ داد: ایجاد معاونت فرهنگی با روی کار آمدن دبیر جدید شورای عالی نشان از توجه دبیرخانه به این مقوله می باشد چرا که فلسفه و سیاست کاری دبیرخانه اقتصادی و سرمایه گذاری است و ورود فرهنگ به این حوزه به دنبال خود تغییر در سیاستها و رویکردهای این دبیرخانه را در حوزه اقتصاد و فرهنگی و اقتصاد فرهنگ نشان می دهد.
د برنامه های جدید دبیرخانه روشها و برنامه هایی در حال مطالعه، بررسی و تدوین است که در آن برنامه ها از سیاستهای مبتنی بر اقتصادی کردن فعالیت های فرهنگی تاکید شده است. و ما در تلاشیم تا در حوز های مختلف فرهنگی، نگاه و بینش اقتصادی و تولید و مصرف و عرضه و تقاضا و سرمایه گذاری را تقویت و رشد دهیم.


معاون اقتصادی و سرمایه گذاری دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد در پایان از اصحاب رسانه به منظور بازدید و قرار گرفتن در جریان فعالیتهای اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد اروند دعوت به عمل آورد و بر این نکته تاکید کرد که فعالیتهای صورت گرفته در اروند بطور مستقیم بر سطح رفاه و معیشت کلیه اقشار مختلف جامعه اروند تاثیر خواهد گذاشت و اصحاب رسانه به حکم ماموریت و وظیفه رسانه ای خود با مطالعه و نگاه به عملکردها و رویکردهای مثبت منطقه آزاد اروند ، بذر امید و تلاش مضاعف را در شهروند اروندی کاشته و در جهت پویایی محیط اجتماعی و سمت و جهت دادن افکار عامه مردم به سوی رشد و تقویت فضای جامعه قلم خود را بکار بگیرند.