شما اینجا هستید: Homeاخبارسیاست های اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه آزاد اروند همگام با سازمان توسعه تجارت ایران در یک نشست مشترک

سیاست های اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه آزاد اروند همگام با سازمان توسعه تجارت ایران در یک نشست مشترک

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد اروند، سید علی موسوی معاون اقتصادی و سرمایه گذاری گفت: در نشست مشترک این سازمان با معاون توسعه تجارت خارجی و تنظیم روابط سازمان توسعه تجارت، قدم های مثبت در جهت توسعه و همکاری های مشترک برداشته شد.
معاون اقتصادی و سرمایه گذاری افزود: دکتر بدری معاون توسعه تجارت خارجی و تنظیم روابط سازمان توسعه تجارت ایران به همراه مدیران و کارشناسان ارشد خود ضمن بازدید از ظرفیتها و پتانسیل های منطقه آزاد اروند در یک نشست مشترک با مجموعه معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری این سازمان، پیرامون توسعه روابط فی مابین دو سازمان به خصوص پس از گسترش جغرافیایی منطقه آزاد اروند به بحث و گفتگو پرداختند.
در این نشست ضمن خیر مقدم از حضور هیئت سازمان توسعه تجارت در منطقه آزاد اروند، در خصوص توسعه روابط و همکاری های دو جانبه پیشنهاد و اعلام آمادگی از سوی معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان مطرح گردید که مورد استقبال هیئت میهمان قرار گرفت.
سید علی موسوی در خصوص پیشنهادات و موضوعات مطرح شده گفت: سازمان منطقه آزاد اروند در جهت همگام شدن با سیاست های اقتصادی و تجارت سازمان توسعه تجارت ایران، در زمینه اعزام و پذیرش هیئت های تجاری به منطقه، برگزاری نمایشگاه در بازار های هدف، حضور فعال منطقه آزاد اروند در هیئت های اعزامی به کشورهای هدف و همچنین برگزاری نشست های تخصصی میز کشورهای کویت، امارات متحده عربی، عراق، یمن، عمان و قطر اعلام آمادگی می کند.
در ادامه، موضوعات مطرح شده از سوی معاون اقتصادی و سرمایه گذاری مورد استقبال معاونت توسعه تجارت خارجی و تنظیم روابط سازمان توسعه تجارت ایران قرار گرفت و در زمینه گسترش روابط دو سازمان، دکتر بدری گفت: تلاش در جهت توسعه روابط تجاری و ایجاد فضای سرمایه گذاری به ویژه در بخش خارجی در منطقه آزاد اروند نشان از وجود ظرفیت و توان بالا در منطقه را دارد و اینجانب خواستار حضور فعال منطقه آزاد اروند در هیئت های خارجی و نشستهای تخصصی و میز کشورهای مختلف سازمان توسعه تجارت هستم.
معاون توسعه تجارت خارجی و تنظیم روابط سازمان توسعه تجارت ایران در ادامه سفر خود به منطقه آزاد اروند از قسمتهای مختلف بندر خرمشهر بازدید به عمل آورد.
در بازدید از بندر خرمشهر، دریس، مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر به همراه معاونین و مدیران ارشد آن اداره، از اقدامات صورت گرفته در خصوص اصلاح فرآیندها و مکانیزه کردن شناورهای محلی به هیئت میهمان گزارش ارائه کردند.
در ادامه حضور هیئت سازمان توسعه تجارت ایران به منطقه آزاد اروند، از پروژه های در حال اجرا از قبیل مجتمع فولاد کاوه در شهرک صنعتی خرمشهر بازدید به عمل آمد.