شما اینجا هستید: Homeاخبارقطار توسعه آماده توقف در ایستگاه منطقه آزاد اروند است

قطار توسعه آماده توقف در ایستگاه منطقه آزاد اروند است

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد اروند ، عبدالله کعبی در آئین تجلیل و نکوداشت نمایندگان ادوار آبادان در محل تالار مهر، گفت: بستر فعالیت اقتصادی در منطقه آزاد اروند فراهم شده است.

قائم مقام مدیر عامل سازمان منطقه آزاد اروند، نماینده مردم آبادان در اداور پنجم، ششم، هفتم و هشتم مجلس شورای اسلامی افزود: ایجاد منطقه آزاد اروند از جمله مصوباتی بود که در ابتدای دوره هفتم اجرایی شد و چون اصل بر پایه مصوبه مجلس است وقتی این اتفاق می افتد موضوع باید به عنوان یک قانون اجرایی شود.
وی خاطر نشان کرد: طرح یک مشکل و انتقاد از وضعیت موجود به تنهایی راهگشای مشکلات و مسائل نیست بلکه علاوه بر ایجاد وحدت فکری و عملی باید بذر امید را نیز در جامعه کاشت.
اجرای برنامه های موفق و طرحهای پیش بینی شده دولت یکی از راههای مقابله با مسائل و مشکلات پیش رو می باشد.
کعبی در خصوص جغرافیای جدید منطقه آزاد اروند و لزوم حضور کلیه اقشار مردم در این جریان تاریخی بزرگ گفت: منطقه آزاد اروند با یاری و دست توانای دولت تدبیر و امید بزرگتر شد و این بزرگی، البته عزم و اراده فولادین برای توسعه می خواهد و کلیه مردم خوب و خونگرم آبادان و خرمشهر باید در این مرحله از گذار توسعه منطقه، حضوری فعال و گسترده و پا به پای سازمان منطقه آزاد اروند داشته باشند .
وی ادامه داد: شرایط جدید منطقه به شکلی است که این سازمان، مردم منطقه و نهادها، موسسات و دستگاههای اجرایی باید با همگرایی و هماهنگی کامل و همگام با اهداف دولت تدبیر و امید گامهای توسعه و امنیت اقتصادی و معیشتی را بردارند تا جغرافیای جدید منطقه، نسخه و الگویی برای توسعه همه جانبه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در کشور باشد.
قائم مقام مدیر عامل سازمان در پایان گفت: قدمهای امروز این سازمان در بخش های مختلف عمرانی و اقتصادی و جذب منابع سرمایه، نوید بخش تولدی دوباره در آبادان و خرمشهر است