شما اینجا هستید: Homeاخباراعلام آمادگی سرمایه گذاران کویتی و سوری جهت سرمایه گذاری در منطقه آزاد اروند

اعلام آمادگی سرمایه گذاران کویتی و سوری جهت سرمایه گذاری در منطقه آزاد اروند

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد اروند، سید علی موسوی معاون اقتصادی و سرمایه گذاری گفت : سرمایه گذاران سوری و کویتی ضمن بازدید از پتانسیل های اقتصادی و صنعتی منطقه آزاد اروند آمادگی خود را جهت حضور و سرمایه گذاری در منطقه اعلام نمودند.
معاون اقتصادی و سرمایه گذاری افزود: National Cleaning Co. شرکتی بین المللی و فعال در زمینه مواد دور ریز نفتی است. این شرکت کویتی سوری ضمن بازدید از توانمندیها و ظرفیتهای صنعتی تولیدی و تجاری منطقه، به منظور ایجاد مرکز پسماند و فرآوری مواد دور ریز نفتی اعلام آمادگی کرد و میزان سرمایه گذاری خود را در فاز اول بیش از 20 میلیون دلار برآورد کرد.
سید علی موسوی ادامه داد: این شرکت سابقه فعالیت در کشورهای خاورمیانه را دارد و در خصوص سرمایه گذاری در بخش های مختلف نفتی دارای کارنامه درخشانی است.
وی همچنین در خصوص انگیزه سرمایه گذاری اینگونه شرکتها در منطقه آزاد اروند خاطر نشان کرد : منطقه آزاد اروند به دلیل موقعیت ژئوفیزیکی خود و فعالیت در بخش های مختلف ساحلی و فراساحلی نفتی از قبیل پالایشگاه، تاسیسات فراساحلی، مورد توجه سرمایه گذاران در این حوزه می باشد.
معاون اقتصادی و سرمایه گذاری در پایان گفت: حضور سرمایه گذاران خارجی حوزه نفت و انرژی و صنایع وابسته در منطقه آزاد اروند باعث تقویت بدنه اقتصادی و صنعتی منطقه خواهد شد و این سازمان در تلاش است از کلیه فعالان اقتصادی در تمامی زمینه های سرمایه گذاری چه در بخش صنعتی و در بخشهای مختلف تجاری، گردشگری دعوت به عمل آورد ضمن بازدید از تواناییهای و ظرفیتهای این منطقه که شاخص بالفعل آن محسوب می شود، در تقویت شاخص های بالقوه آن و کشف ظرفیتهای نهفته منطقه همگام با اهداف این سازمان گام بردارند.